Fotografija - kelias pažinti save..♥

Komentarų nėra

Fotografija

Fotografija - kas tai?  
Fotografija – vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus.

Truputis istorijos.
Seniausia fotografija pasaulyje. (1826m.)
Kaip atsirado pats žodis, fotografija?
 Žodis kilęs iš graikų kalbos žodžių phos („šviesa“) bei graphis („teptukas“), kurie kartu reiškia piešimas šviesa. Šis terminas anglų ir vokiečių kalboje pradėtas vartoti 1839 m. vasarį.

Kaip imta "piešti šviesa"? (Istorija išties įdomi!)
Pramonės perversmo metu, Anglijoje, Prancūzijoje vyko daug peversmų įvairiose srityse.. Pradedant namų ruoša, baigiant menais ar technologijomis. Fotografija yra viena iš pramonės perversmo padarinių. J. N. Niepce'as, tobulino litografijos meno šaką. Tačiau galvoje jam vis kirbėjo mintys, kaip išgauti tobulesnį vaizdą,  kad pieštų ne litografinė kreida, o šviesa. . 1829 m. gruodį Niepce'as pradeda bendradarbiauti su L. J. M. Daguerre'u. Kartu, jie išrado dioramą (patobulintą panoraminio vaizdavimo variantą). Pirmoji sėkminga dagerotipija pagaminta 1837 m

1833 m.  Foksas Talbotas, anglų mokslininkas ir gamtininkas, pradėjo bandymus, siekdamas užfiksuoti atvaizdus ant šviesai jautraus popieriaus. Jis pagamino negatyvą, kurį, padengęs vašku, padarydavo permatomą, o iš jo gaudavo pozityvinius atspaudus. Talbotas tapo fotografinio spausdinimo pradininku. Šis būdas, kuriuo gaunami atvaizdai tapo viešai žinomas 1839 m. kaip fotogeninis piešimas, o 1841 m. jis pripažintas kaip fotografija.

Aišku, nuotraukos buvo prastos kokybės, ir fotografuojant vieną vaizdą, tekdavo laukti iki 12h ar net ilgiau!

Skaitmeninė fotografija.

1915m., viena iš pirmųjų spalvotų fotorafijų.
Skaitmeninė fotografija skiriasi nuo tradicinės (juostinės) tuo, kad šviesa patenka ne į juostą, o į šviesos gavėją, tuomet vaizdas apdorojamas ir išsaugomas atminties kortelėje skaitmeniniu formatu. 
 .








Fotoaparatų kilmė.. 

Vienas iš pirmųjų fotoaparatų
 Pirmasis fotoaparato prototipas, vadinamasis camera obscura. Lotyniškai camera obscura reiškia tamsus kambarys. Tai – tamsi dėžė ar visas kambarys, o viename jo gale esti anga. Jei ši anga būdavo pakankamai maža, ant priešingos sienos pasirodydavo atvirkščias vaizdas.Nors Camera Obscura jau egzistavo pakankamai ilgą laiką, tačiau nebuvo jokių tikslių aprašų ar informacijos, kaip camera obscura naudoti. Tai padarė italų dailininkas ir mokslininkas Leonardo da Vinči, kuris viename iš savo piešinių pavaizdavo ir camera obscura




Fotoaparatų rūšys:
*Skaitmeniniai
*Plokšteliniai
*Juostiniai
*Kompaktiniai (muilinės)
*Veidrodiniai
*Tolimatiniai

Žymiausi gamintojai:
  • Cannon
  • Nikon
  • Olympus
  • Pentax 
Fotografijos nauda.
Kiekvienas darbas teikia naudos. Kokia nauda iš šios veiklos? Žinoma, aš kalbu apie naudą sielai. Fotografija - tai puikūs būdas pasinerti į fantazijų pasaulį, atskleisti save, išreikšti mintis. Visiška atgaiva yra fotografuoti gamtą. Atsipalaidavus, ramiai, klausantis paukštelių čiulbėjimo, fotografija - savotiška iškrova ir meditacija! Gautos nuotraukos, pagaliau tenkinančios jus, užsibrėžtų tikslų pasiekimas - štai kas laukia jūsų, užsiimant fotografija. 

Fotografija - darbas ar vien malonumas?
Žmonės, kurie nori užsiiminėti fotografija, užsidirbti už ją "duonai", dirba fotostudijose/fotoatelijė. Jie dirba iš ties sunkiai. Moka dirbti įvairia technika, turi būti geros fizinės formos. Šie žmonės turi mokėti bendrauti su kitais, rasti kompromisus ir atitikti kiekvieno skonį. Šią sritį galima studijuoti: Lietuvoje - Vilniaus Dizaino kolegijoje, bei užsienio universitetuose. 

 Visi fanai, lankytojai: Dalyvaukite APKLAUSOJE.!

Na, šį kartą tiek! 
Siūlykite temas, kuriomis norėtumėte straipsnių.
Mūsų kontaktai: 
Skatinu, ir prašau jūsų:
 KOMENTUOKITE, BEI SUPSTELKITE REAKCIJŲ MYGTUKUS.:*
Iki kito karto,
su meile,
 Ieva.

Komentarų nėra :

Rašyti komentarą